Ekonomi

Kripto varlık fonları düşmeye devam ediyor

Investing.com – Kripto para birimi tabanlı varlık fonları üçüncü haftada çıkış görmeye devam ediyor. Ayrıca çıktıların değerli bir kısmı bitcoinKısa fonlardan biri olması dikkat çekti.

CoinShares verilerine göre geçtiğimiz hafta kripto varlık fonlarından 54 milyon dolarlık net çıkış görüldü. Böylece kripto fonlardan çıkışlar üst üste üçüncü haftaya taşındı. Kripto piyasasında son günlerde işlem hacimlerindeki düşüşe göre kripto para birimlerine dayalı yatırım işlerinin hacimleri yıl ortalamasının üzerinde.

Varlık bazında, Bitcoin fonları geçen hafta 32 milyon dolarlık çıkış görerek yeniden liderliği ele geçirdi. Ayrıca Bitcoin’in düşüşüne endeksli fon olan Bitcoin Short fonlarından da 23,1 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bu ivme, sektördeki son toparlanma hareketinde kar realizasyonu olarak yorumlandı.

Altcoin fonları ise geçtiğimiz hafta oldukça düşük bir hacimde hareket ediyor. Ethereumfonlar ise 2,3 milyon dolar ile düşük çıkış gördü. solmakÖte yandan, düşük altcoin fon aktivitesinden bağımsız hareket ederek, son 12 ayın en yüksek girişi olarak kaydedilen 3,4 milyon dolarlık girişle olumlu ayrıştı.

Ülkeler bazında ise fon çıkışlarının 27 milyon dolar ile Almanya ve 20 milyon dolar ile Kanada kaynaklı olduğu görüldü. İsveç, 1.3 milyon dolarlık kısmi girişi olan tek ülkeydi.

CoinShares tarafından paylaşılan bilgilere göre geçtiğimiz hafta Blockchain sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin hisseleri, bu yılın en yüksek haftalık çıkışı olarak görülen 7.3 milyon dolarlık fon çıkışına maruz kaldı.

Author: Günay Caymaz

haberkarpuzlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu